Robootikavõistlused Austraalias 20. mai Admin

Eesti on saanud kutse osaleda Sydneys toimuval rahvusvahelisel robootikavõistlusel FIRST LEGO League Asia Pacific Open Championship, kuhu tuleb kokku rohkem kui 60 meeskonda erinevatest riikidest üle maailma. Rapla Kesklinna Kooli robootikaringi meeskonnal PROd Robootikud on avanenud tänu oma saavutustele võimalus minna 30. juunil Austraaliasse Eestit esindama. See on suur au nii õpilastele kui ka koolile.

Enamik meeskonna PROd Robootikud liikmeid osalevad FIRST LEGO League Challenge võistlusel juba neljandat aastat, mõni vähem ja mõni rohkemgi. Igal aastal on pääsetud eelvoorust edasi finaali. Auhinnalisi kohti on saavutatud FLL võistlustelt, Leidlike Inseneride Tehnoloogiafestivali raames korraldatud robotite iludusvõistlustelt ja robootikapäevadelt nii Laiusel kui ka Võrus. Lisaks on osaletud Robotexil ja Eesti Meistrivõistlustel Tagasitõmmatavate Legoautode kiirenduses, kus üks meeskonna liige on tulnud Eesti meistriks. Tegemist on sõpruskonnaga, kes õpivad kõik Rapla Kesklinna Kooli 7.b klassis.

FLL Challenge võistlus koosneb robotimängust ja projektitööst. Meeskondade ülesanne on lahendada varem ettevalmistatud robotiga erinevaid missioone 2,5 minuti jooksul. Lisaks robotimängule on igal aastal oma teema, mille kohta tuleb meeskonnal teha uurimustööd ja mõelda välja innovaatiline lahendus mõnele teemaga seotud probleemile ning tutvustada seda hindajatele. Eraldi hinnatakse ka roboti disaini ja FLL-i põhiväärtustega arvestamist.

Rahvusvaheline kogemus innustaks õpilasi veelgi enam pingutama ja meelitaks rohkem noori tehnoloogia valdkonnaga tegelema. Usun, et nii mõnestki robootikust on sirgumas tulevane insener või programmeerija. Austraaliasse jõudmiseks vajab meeskond PROd Robootikud abi. Iga väikseimgi toetus on suureks abiks.

Aitame üheskoos PROd Robootikud Austraaliasse, kus nad saavad oma teadmised ja oskused proovile panna ning teiste riikide võistlejatelt midagi uut õppida! Kuni 26. maini saab meeskonna projektile hoogu anda Hooandja kaudu. https://www.hooandja.ee/projekt/prod-robootikud-eestit-esindama

Suur tänu kõikidele hooandjatele, kes on meie projekti juba toetanud! Aitäh ka teile, Rapla Rotary Klubi, Lean OÜ (Lean Digital), Sydney Eesti Maja ja teised toetajad!

Tänutundega,

Airi Metsaäär